
Centrum kulturalno - biznesowe przy ul. Jana III Sobieskiego w Rzeszowie
Projektowany zespół zlokalizowano w miejscu obecnego targowiska przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie. Niegdyś w tymi miejscu mieścił się kwartał przyrynkowy Rynku Nowego Miasta, któego reminescencję ma stanowić projektowane centrum.
Bardzo istotnym aspektem zespołu jest jego lokalizacja. Posiada ona szczególną wartość - obiekt umiejscowiony jest w centrum historycznym, będąc nośnikiem wartości kulturowych. Daje to projektowanemu centrum ogromny potencjał nie tylko kulturalny, ale również ekonomiczny.
W niniejszym opracowaniu przedstawiono obiekt mający w założeniu harmonijnie współgrać z otaczającym układem historycznym, jednocześnie wprowadzając nowoczesny program użytkowy oparty na partnerstwach kreatywnych (są to partnerstwa strefy komercyjnej i kulturalnej - biznes kreatywny). Powinien on wpisywać się w charakter istniejącego zespołu, odpowiadając jednocześnie potrzebom naszych czasów.
Centralną funkcją założenia jest przestrzeń publiczna. Warto pamiętać, że stanowi istotny element tożsamości społecznej, jest również ważnym elementem tworzenia wizerunku miasta. Została ona otoczona poprzez funkcje biznesowe, kulturalne, a także funkcję targową - stanowiska pozostawione na otwartym dziedzińcu wewnętrznym.

Projektowany budynek zlokalizowany jest przy ul. Jana III Sobieskiego w Rzeszowie, w ścisłym centrum miasta. Odtwarza on zarys mieszczącego się tutaj historycznie kwartału przyrynkowego, którego miejsce zajmuje obecnie targowisko.

Zlokalizowane w południowej pierzei historycznego rynku Rzeszowa, obecnie Placu Wolności.

Na kamienicę nr 5 zlokalizowaną przy Placu Wolności.

Przestrzeń publiczna z częścią rekreacyjną, m. in. ekran do wyświetlania pokazów multimedialnych w technologii LED.